پارچه چادری

پارچه های چادری را می توان به دو دسته ی کلی چادر مشکی و چادر رنگی تقسیم بندی نمود که هر یک از این دسته ها به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند.

انواع پارچه مناسب چادری

برای پارچه های چادری مشکی ساده معمولا از پارچه های حریر اسود یا کرپ، کریستال، تریزا، طر ح دار وکن کن استفاده می شود، که در این بین پارچه های مشکی ساده کرپ تنوع و دوام بسیار بالایی دارند. این پارچه ها به دلیل عدم نیاز به اتو و دوام بسیار بالای خود، طرفداران زیادی برای استفاده روزانه و در محیط کار دارند.

پارچه های چادری رنگی را نیز می توان به دو دسته ی چادر نمازی و چادر مجلسی طبقه بندی نمود که پارچه های نمازی بروجرد، کاشان، کودری و… ایرانی و پارچه های نمازی اندونزی، هند، پاکستان و… خارجی هستند. پارچه های چادری مجلسی مناسب استفاده برای مهمانی ها می باشد. پارچه های طلاکوب، نقره کوب و نگین دار از انواع مختلف پارچه رنگی مجلسی هستند.

انتخاب پارچه چادری مناسب

بهترین جنس پارچه چادری دارای بافت ریز, رنگ مشکی و سبک است. به طور کلی می توان گفت هر چه بافت پارچه های چادری مشکی ریزتر باشد گران تر است. بهترین جنس پارچه های چادری پارچه های ژاپنی,کره ای و سوئیسی هستند که دوام بیشتری دارند و هم مشکی تر می باشند.

گران قیمت ترین پارچه های چادری شامل مارک های الگانس، میتسوبیشی و لکسوس است. پارچه های کریستال و حریر زیبایی و جلوه خاصی دارند که این پارچه ها برای استفاده در مهمانی ها پیشنهاد می شود.

 به طور کلی می توان گفت دوام پارچه های کریستال و ابریشمی بهتر از دیگر پارچه ها است.

 همچنین بهتر است که برای جلوه بهتر چادر از چادرهای مشکی مات در روز و براق در شب استفاده شود. برای میهمانی های شب چادرهای گل مخمل و برجسته بسیار شکیل خواهند بود.

مقالات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *