انتخاب پرده مناسب

انتخاب پرده ی مناسب در چیدمان منزل یا محل کار اهمیت به سزایی دارد. امروزه پرده ها، تنوع بسیاری از نظر جنس و سبک دارند به همین منظور در انتخاب پرده مناسب باید نکات بسیاری را مد نظر داشت که در اینجا به بعضی از این نکات اشاره می شود.

پرده آشپزخانه

بهتر است برای فضای آشپزخانه از پرده‌ هایی که به‌راحتی قابل شستشو هستند استفاده شود. همچنین آن‌ ها باید قابلیت عبور نور طبیعی را از خود داشته باشند تا در طول روز به‌راحتی کار پخت‌ و پز را انجام گیرد. به این منظور می‌توان از انواع پرده ‌های شید یا کرکره‌ای استفاده کرد.

پرده پذیرایی

پرده ی پذیرایی بیشتر از هرچیز دیگری در این قسمت از خانه به چشم می آید و به عنوان عنصری تزئینی در پذیرایی کاربرد دارد. بهترین انتخاب این است که با توجه به سبک چیدمان منزلتان یکی از پارچه ‌های شکیل و زیبا همچون مخمل، ساتن، حریر و … را انتخاب کنید. شما می‌توانید این پارچه‌ها را به‌تنهایی استفاده کنید یا اینکه برحسب سلیقه با تلفیقی از چند جنس پارچه با یکدیگر، پرده‌ای هماهنگ و درخور منزلتان طراحی کنید.

پرده اتاق‌ خواب

برای اتاق خواب ها پرده های اسپرت نخی یا انواع تور بهترین انتخاب هستند. پارچه‌های نخی و کتان از تنوع بالایی در طرح و رنگ برخوردار هستند که معمولاً کمتر سلیقه‌ای آن‌ها را پسند نمی‌کنند. همچنین پارچه‌های تور با بافت‌ های زیبا می‌تواند اتاق‌خواب شمارا رؤیایی ‌تر کند.

جنس پارچه پرده ها چگونه باید باشد؟

انتخاب جنس پارچه پرده ها در ابتدا باید متناسب با فضایی باشد که قرار است پرده در آنجا نصب شود. برای مثال برای یک فضای رسمی پارچه های ابریشمی و مخمل یا ترکیب پارچه های ساتن و نخ یا ابریشم طبیعی و مصنوعی و برای فضاهای غیر رسمی نیز معمولاً پارچه های کتان و مخمل و پارچه های نخی مناسب هستند.

مشهورترین پارچه هایی که برای پرده ها استفاده می شود، از جنس حریر نازک، تور، ساتن یا مخمل های ضخیم است. بسته به فصلِ استفاده و مکانی که پنجره در آنجاست، نوع و جنس پارچه متفاوت است. بهتر است از که پارچه های مخمل را برای آشپزخانه استفاده نشود.

مقالات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *